Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Akcje profilaktyczne „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa” oraz „Pożar”., 2013/12/29

Data publikacji: 2014-01-14, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

  W dniach od 04.12.2013r. do 12.12.2013r. funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w ramach programu Bezpieczna Gmina przeprowadzili zajęcia profilaktyczne o tematyce: „Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa”, „Pożar”. W szkoleniu uczestniczyło  275 uczniów  i  16 nauczycieli.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej Alicja Kubiak oraz funkcjonariusz Straży Pożarnej Paulina Tessar odwiedziły placówki szkolne na terenie gminy Gryfino. Pogadanki miała charakter nie tylko teoretyczny ale także praktyczny . Na początku spotkań omówiono nową podstawę prawną Rozporządzenia Porządkowego Nr 1/2013 Wojewody Zachodniopomorskiego, które obowiązuje od 02.12.2013 r.  w sprawie ograniczania używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego Następnie funkcjonariuszki apelowały do dzieci aby nie używały fajerwerków i petard a także nie dokonywały  ich zakupu    z uwagi na duże  niebezpieczeństwo.

Opowiadano o wypadkach, poparzeniach, zranieniach a nawet o stałych okaleczeniach osób,  które nieostrożnie obchodziły się z materiałami pirotechnicznymi. Pouczano młodzież, iż  materiały pirotechniczne są przeznaczone dla osób  dorosłych, pełnoletnich, które ukończyły 18 lat. Przy tym temacie poruszano również tematykę pożarów. Omówiono najczęstszą przyczynę powstania pożarów jak również co zrobić aby się ustrzec pożarów. W praktyczny sposób przećwiczono z dziećmi telefoniczne alarmowanie służb mundurowych o zagrożeniu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zainscenizowanych scenkach, zadawały wiele pytań oraz chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Na zakończenie spotkań przeprowadziliśmy konkurs ze znajomości telefonów do służb mundurowych pracujących w naszym mieście.

Za pośrednictwem uczniów funkcjonariusze chcą również trafić z broszurkami informacyjnymi do domów dzieci,  aby w choć w pewnym stopniu ograniczyć niebezpieczeństwo jakie wynika z przedstawionych zagrożeń. W szkołach rozdano  315 szt.  broszur o  tematyce pożaru, 355 szt. broszur o tematyce galanterii pirotechnicznej, 450 szt. lizaków.

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miasta w Gryfinie, Źródło artykułu: www.gryfino.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta w Gryfinie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola