Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Gryfiński Dzień Dziecka, 2013/05/26

Data publikacji: 2013-06-19, Data modyfikacji: 2013-06-19
A A AWydrukDrukuj  
 

W dzisiejszych czasach na podwórku nie organizuje się już kapslowego Wyścigu Pokoju, nie robi się fikołków na trzepaku ani nie bawi się w wojnę karabinami z patyków.

Aby przypomnieć te zapomniane zabawy i gry, w sobotę 1 czerwca 2013 roku w Pałacyku pod Lwami odbył się tradycyjny gryfiński Dzień Dziecka z hasłem przewodnim "Podwórkowe wspomnienia". Najmłodsi uczyli się skakać przez linę, grać w kapsle i klasy. Poznali nowe wyliczanki oraz tajniki składania łódek i czapek z gazety. Zagrali również z mamą i tatą w bierki oraz kółko i krzyżyk.  Dodatkowo czekały konkurencje sportowe. Była tradycyjna strzelnica sportowa KS Regalica, a także stanowiska gdzie można było poćwiczyć celność rzucając lotkami do tarczy lub strzelając z łuku. Można było również łapać rybki, skakać na piłce, rzucać piłką do kosza. Na dziedzińcu Pałacyku rozstawione zostały tablice na których dzieci mogły malować kredą, jak dawniej malowało się po murach. Zorganizowany został także konkurs plastyczny, w którym do wygrania były pluszaki. Podczas trwania imprezy można było z bliska podziwiać pojazdy służb mundurowych. Przyjechała Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przygotowało loterię fantową, a Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna stoiska informacyjne.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z pracowni wokalnych Piotra Ostrowskiego, Jolanty Romanowskiej i Tadka Wasilewskiego z Gryfińskiego Domu Kultury (wystąpili: Kacper Mykietyn, Łukasz Tokarski, Adrianna Zubala, Ola Siwek, grupy wokalne Smyki i Cantare) oraz przedszkolaki z Przedszkoli nr 2 i nr 3. Zaśpiewał i zagrał także Tadek Wasilewski, a instruktor tańca z Gryfińskiego Domu Kultury - Kasia Pawlak - wraz ze swoją grupą taneczną Step By Step zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnego tańca. Odbył się również pokaz grupy Watato Djembe, która zajęcia nauki gry na bębnach afrykańskich prowadzi w Pałacyku pod Lwami.

Mimo niesprzyjającej pogody w Pałacyku pod Lwami nie zabrakło rodziców ze swoimi pociechami. Każdy chciał zasiąść w samochodzie strażackim oraz policyjnym i powiedzieć coś przez megafon, a także ubrać kamizelkę kuloodporną i hełm Straży Granicznej. Do konkurencji sportowych ustawiały się długie kolejki, a pod sceną dzieci tańczyły i bawiły się w stare tańce w kółku połączone z wyliczankami.

Organizatorzy imprezy Gryfiński Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Gryfino serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i współorganizatorom festynu:

- PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Dolna Odra w Nowym Czarnowie
- Państwowa Straż Pożarna w Gryfinie
- Klub Strzelectwa Sportowego Regalica
- Nadleśnictwo w Gryfinie
- Zakład Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Gryfinie
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
- Ochotnicza Straż Pożarna w Radziszewie
- Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gryfinie
- Sklep Alfa w Gryfinie
- Klub Płetwonurków Raffer w Gryfinie
- Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
- Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

 

Urząd Miasta w Gryfinie, Źródło artykułu: www.gryfino.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta w Gryfinie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola