Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Otwarcie Regionalnego Parku Przemysłowego

Data publikacji: 2012-09-13, Data modyfikacji: 2012-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Otwarcie Regionalnego Parku Przemysłowego

W niedzielę 16 września 2012 r. o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste otwarcie Regionalnego Parku Przemysłowego którego działalność w ogromnym stopniu wpłynie na stymulację rozwoju lokalnego i regionalnego. W Gminie Gryfino, w wyniku działalności projektu, powstanie wyjątkowa przestrzeń inwestycyjna sprzyjająca rozwojowi przedsiębiorczości w warunkach przyjaznych środowisku, co przyczyni się do:

• wzrostu potencjału społeczno - gospodarczego Gminy Gryfino, Powiatu Gryfińskiego oraz
Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego,
• lokalnego ożywienia gospodarczego,
• poprawy atrakcyjności inwestycyjnej,
• aktywizacji lokalnej społeczności i tworzenia nowych miejsc pracy.

Park Regionalny w Gryfinie to trzeci park przemysłowy w pobliżu metropolii szczecińskiej. Lokalizacja terenów przemysłowych w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S-3 jest dodatkowym magnesem dla inwestorów. Dodatkowymi udogodnieniami dla inwestorów jest również to, iż przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie funkcjonującej w Parku Regionalnym w Gryfinie Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym CIT z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy. Dodatkowo na obszarze Gminy Gryfino funkcjonuje pomoc regionalna w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości. To wszystko w znacznym stopniu przyczyni się do podniesienia atrakcyjności regionu.

W ramach Parku Regionalnego w Gryfinie wyznaczonych zostało przeszło 160 ha terenów przemysłowych z tego ponad 55 ha wchodzi w skład terenów Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Gryfino zapewnia pełne uzbrojenie w infrastrukturę techniczną niezbędną do funkcjonowania Parku.

Gmina Gryfino jest w stanie zapewnić atrakcyjne tereny o różnych funkcjach niezbędnych do nowoczesnego funkcjonowania parków przemysłowych. W bliskości terenów produkcyjno - usługowych w Gardnie planowana jest rezerwa terenów pod funkcje mieszkaniowe i usługowe. Walory środowiska naturalnego powodują, że możliwym jest wyznaczenie i zapewnienie szerokich terenów rekreacyjnych przylegających do nowo lokalizowanych funkcji produkcyjnych i mieszkalno - usługowych.

 

gryfino.pl, Źródło artykułu: gryfino.pl, Autor zdjęć: gryfino.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola