Belka
Poniedziałek, 30 Września 2024   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Renata Jaszczuk dołącza do grupy ambasadorów programu „Nestlé Porusza Polskę!”

Data publikacji: 2017-07-27, Data modyfikacji: 2017-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Renata Jaszczuk dołącza do grupy ambasadorów programu „Nestlé Porusza Polskę!”

Renata Jaszczuk swoją przygodę ze sportem rozpoczęła wraz ze startem ubiegłorocznej edycji programu “Nestlé Porusza Polskę!” Do zmiany dotychczasowego trybu życia skłoniły ją postępujące problemy zdrowotne, wynikające z siedzącego charakteru pracy i zbyt małej ilości ruchu. Dolegliwości sukcesywnie malały wraz z kolejnymi treningami. Dziś Renata za cel stawia sobie przede wszystkim utrzymanie przez długie lata dobrego zdrowiu i kondycji. Jako ambasadorka programu "Nestlé porusza Polskę", wraz z innymi pracownikami Nestlé, wspiera zdrowy i pogodny styl życia.

Kiedy organizm coraz częściej wysyłał niepokojące sygnały, Renata Jaszczuk postanowiła wprowadzić zmiany w swoim życiu. Rozpoczęła regularne ćwiczenia na siłowni i zaczęła uczestniczyć w zajęciach fitness. Praca pod okiem trenera personalnego zaowocowała wzmocnieniem organizmu. Co najważniejsze, dolegliwości spowodowane siedzącym trybem życia, zaczęły stopniowo ustępować.

Jak sama przyznaje, nie uprawia sportu dla osiągnięć. – Dla mnie sport to przede wszystkim najlepszy sposób na zniwelowanie nieprzyjemnych konsekwencji współczesnego trybu życia. Aktywność fizyczna jest ważna zwłaszcza u osób, które spędzają wiele godzin, siedząc przy biurku czy za kierownicą samochodu. Nigdy nie byłam specjalną fanką sportu. Sytuacja zmieniła się, gdy zaczęłam odczuwać dolegliwości kręgosłupa. Po wizycie u lekarza i konsultacjach rozpoczęłam treningi na siłowni pod opieką trenera, który wytłumaczył mi, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, aby moje mięśnie się wzmocniły, a dolegliwości ustały. – tłumaczy.

Poza oczywistymi zaletami regularnego uprawiania sportu, takimi jak poprawa sylwetki i zmiana składu ciała, aktywność fizyczna jest dobrym sposobem na obniżenie poziomu złego cholesterolu w organizmie oraz przyczynia się do lepszego snu. Renata Jaszczuk zwraca jednak uwagę, jak trudno jest zrobić pierwszy krok, mimo świadomości pozytywnych skutków regularnych ćwiczeń. Warto jednak zacząć – jak przyznaje - po pewnym czasie nie wyobrażała już sobie tygodnia bez regularnych treningów. Z czasem do wykonywanych ćwiczeń ambasadorka dołączyła dodatkowe elementy, takie jak trening siłowy ze sztangami, ćwiczenia na trampolinach, crossfit i ćwiczenia na siłowniach plenerowych. Jest to nie tylko dobry sposób na zachowanie zdrowia, ale również niesamowita zabawa, sposób na rozładowanie stresu oraz nawiązanie nowych znajomości. Dzięki programowi "Nestlé porusza Polskę" rozpoczęcie regularnych ćwiczeń jest jeszcze prostsze – siłownie plenerowe są dostępne dla wszystkich, a różnorodność urządzeń pozwala na dobranie ćwiczeń pod kątem indywidualnych predyspozycji trenujących.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola