Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie twórców i bohaterów filmu " Ogród po drugiej stronie rzeki", 2013/12/26

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

W piątek 13 grudnia 2013 o godz. 18.00 w kościele ekumenicznym w przygranicznym Rosow odbyło się spotkanie twórców i bohaterów filmu "Ogród po drugiej stronie rzeki".


W piątek 13 grudnia 2013 o godz. 18.00 w kościele ekumenicznym w przygranicznym Rosow odbyło się spotkanie twórców i bohaterów filmu "Ogród po drugiej stronie rzeki" (w którym grają rownież tancerki z Ego Vu oraz Eliza Hołubowska i Krzysztof Gmiter) z polską i niemiecką publicznością. W atmosferze nadchodzących świąt pojawiła się możliwość obejrzenia fragmentu filmu, a także spotkania jego bohaterów i porozmawiania z nimi.

Podczas wyjątkowego spotkania usłyszeć można było m.in. Chór Res Musica z dyrygentem Grzegorzem Handke, instrumentalistki Ewelinę Przysiwek oraz Natalię Szwarczak oraz Jolantę Czachorowską wraz z Michałem Pałczyńskim, Krzysztofa Gmitera. Gospodarzami spotkania byli Karl Lau- Honorowy Burmistrz Rosow oraz Marek Brzeziński z Gryfina. Wśród zgromadzonych gości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Henryk Piłat, mieszkańcy miejscowości Rosow, Gryfina oraz zaproszeni goście.

Film braci Kulik realizowany jest od roku i wkracza w ostatnią fazę produkcji. W całości zostanie zaprezentowany zostanie szerokiej publiczności we wrześniu 2014 r. Planuję się jego równoległą premierę w Schloss Broellin w Niemczech oraz w Gryfinie. Film opowiada historie ludzi mieszkających po obu stronach Odry. Marek Brzeziński, jeden z głównych bohaterów filmu, poszukuje rodziny rozproszonej przez wojnę na polsko-niemieckim pograniczu.

Na ekranie pojawią sie między innymi rozpoznawani w Gryfinie: powojenny pedagog Maria Dobromilska, Ewelina Tołyż, Joanna Buśko, Eliza Hołubowska i Andrzej Małyska.

 

 

 

 

 

 

 

 


Urząd Miasta w Gryfinie, Źródło artykułu: www.gryfino.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta w Gryfinie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola