Belka
Czwartek, 3 Października 2024   imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Trwające projekty inwestycyjne w Gminie Gryfino

Data publikacji: 2012-07-24, Data modyfikacji: 2012-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwające projekty inwestycyjne w Gminie Gryfino

Trwa budowa I oraz II etapu nabrzeża dla obsługi jednostek pasażerskich oraz turystyki żeglarskiej na prawym brzegu rzeki Odry Wschodniej w Gryfinie.

Budowa nabrzeża dla obsługi jednostek pasażerskich oraz turystyki żeglarskiej na prawym brzegu rzeki Odry Wschodniej w Gryfinie, etap I - część środkowa: nabrzeże postojowe dla jednostek pływających turystyki żeglarskiej

Wg raportu Inżyniera Kontraktu wartość robót wykonanych do dnia 30 czerwca 2012 r. wynosi 82 %. Zakończono roboty hydrotechniczne. Zakończono większość robót w branży sanitarnej, trwają roboty elektryczne związane z monitoringiem, oświetleniem terenu oraz kanalizacją kablową. Wykonane zostało zasypanie i mechaniczne zagęszczanie wykopów wzdłuż nabrzeża i rozpoczęto porządkowanie placu budowy pod roboty drogowe. Wykonano kamerowanie kanalizacji deszczowych oraz podłączono nowo wykonaną sieć wodociągową zasilającą nabrzeże z siecią już istniejącą. Wykonano ułożenie podbudowy i kruszywa w korycie drogi od muru zabytkowego do skrzyżowania ulic Energetyków i Bałtyckiej. W trakcie pogłębiarskich prac przygotowawczych związanych z montażem pontonów pływających natrafiono na elementy drewnianej palisady starego nabrzeża znajdujące się pod dnem rzeki. W związku z powstałą w ten sposób koniecznością oczyszczenia dna montaż pontonów musiał zostać przesunięty, jego ropoczęcie przewiduje się w połowie lipca.

Budowa nabrzeża dla obsługi jednostek pasażerskich oraz turystyki żeglarskiej na prawym brzegu rzeki Odry Wschodniej w Gryfinie, etap II - nabrzeże pasażerskie - północne

Wg raportu Inżyniera Kontraktu wartość robót wykonanych do dnia 30 czerwca 2012 r. wynosi 28,7 %.

Trwają prace polegające na wbijaniu palościanki i rur stalowych oraz skuwaniu starego oczepu żelbetowego do wysokości pozwalającej na bezproblemowe wbijanie pali rurowych.

Wykonano wykop oraz wymianę gruntu pod separator i studnię kanalizacyjną znajdującą się przy separatorze. Wykonano zbrojenie oraz zabetonowano płytę pod posadowienie zbiornika wód zaolejonych.

Trwają dostawy studni kanalizacyjnych oraz rur potrzebnych do wykonania kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto montaż studni oraz ułożono kanalizację deszczową na odcinku od studni III-D4 do III-D5, lecz z powodu nie ujętego w projekcie skrzyżowania z istniejącą kanalizacją deszczową Ø400 przebiegającą na tej samej rzędnej prace przerwano.

Wykonano wykop fundamentowy oraz beton podkładowy pod ruszt budynku Rybakówki. Rozkuto głowice pali, zazbrojono, zaszalowano i zabetonowano ruszt fundamentowy. Wykonano próbne obciążenia pali z wynikiem pozytywnym.

 

gryfino.pl, Źródło artykułu: gryfino.pl, Autor zdjęć: gryfino.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

    Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola