Belka
Poniedziałek, 23 Listopada 2020   imieniny: Adela, Felicyta, Klemens
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

FABRYKA AKTYWNOŚCI

Data publikacji: 2016-11-22, Data modyfikacji: 2016-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
FABRYKA AKTYWNOŚCI

W okresie 01.10.2016 r. – 31.08.2017 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego realizowany jest projekt „FABRYKA AKTYWNOŚCI”. W jego ramach oferowane jest bezpłatne kompleksowe wsparcie w znalezieniu zatrudnienia dla 48 osób:
- indywidualne poradnictwo zawodowe (opracowanie IPD),
- indywidualne pośrednictwo pracy,
- szkolenie zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym z certyfikatem w zawodach do wyboru: monter płyt kartonowo-gipsowych lub tapicer,
- trzymiesięczny płatny staż zawodowy u zachodniopomorskich pracodawców.

Projekt skierowany jest do osób:
- w wieku 30+,
- biernych zawodowo, czyli takich, które: nie pracują, nie są zrejestrowane jako bezrobotne, nie uczą się (za wyjątkiem studentów dziennych, wieczorowych, zaocznych), nie prowadzą praktyki zawodowej, nie prowadzą działalności gospodarczej czy gospodarstwo rolnego, nie są członkiem rodziny bezpłatnie pomagającym w prowadzeniu działalności gospodarczej lub przebywają na urlopie wychowawczym i nie są zarejestrowane jako osoby bezrobotne,
- kobiet lub osób z wykształceniem co najwyżej średnim lub osób w wieku powyżej 50 + lub osób niepełnosprawnych,
- zamieszkujących tereny gmin wiejskich i miejsko–wiejskich obszaru Specjalnej Strefy Włączenia województwa zachodniopomorskiego - dokładny wykaz gmin dostępny jest na stronie:

http://irszczecin.pl/index.php?id=281 .

Organizatorzy zapewniają:
- materiały szkoleniowe,
- stypendium szkoleniowe,
- stypendium stażowe w wysokości 1300 zł miesięcznie,
- zwrot kosztów dojazdów dla 70% uczestników,
- badania lekarskie i ubezpieczenie NNW.

W wyniku udziału w projekcie uczestnicy/uczestniczki zdobędą kwalifikacje i umiejętności zawodowe poszukiwane przez pracodawców oraz zyskają wiedzę o tym, jak poruszać się na rynku pracy, ponadto min. 24 osoby (50% uczestników) znajdą zatrudnienie.


Do 23 listopada trwa zbieranie formularzy do pierwszej tury rekrutacji do projektu. Więcej informacji oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie: www.irszczecin.pl, w zakładce o projekcie.
Projekt „FABRYKA AKTYWNOŚCI” realizowany jest przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie w partnerstwie z UniPRomotion Magdalena Kosobucka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt promuje równe szanse kobiet i mężczyzn oraz jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

ZAPRASZAMY DO FABRYKI AKTYWNOŚCI!


WIĘCEJ INFORMACJI: http://irszczecin.pl/index.php?id=281

, Źródło artykułu: Izba Rzemieślnicza MiŚP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola