Belka
Niedziela, 29 Listopada 2020   imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koalicja PiS z PO.N w Gryfinie stała się faktem!

 
Ugrupowanie Mieczysława Sawaryna straciło władzę w Radzie Gminy! Doszło jednocześnie do sensacyjnej koalicji - póki co wciąż nieformalnej. Na pierwszej sesji rozdysponowano wszystkie stanowiska w radzie miejskiej. Zostały podzielone pomiędzy przedstawicieli PO.N i z PiS. Czy to nowa koalicja, która będzie rządzić przez najbliższych pięć lat? Jak mówi T. Mirakowski (przewodniczący struktur PiS w gminie Gryfino) takiej koalicji oficjalnie nie podpisano, w jego ocenie jej nie ma. Z drugiej strony radni z obu ugrupowań głosowali niemal identycznie dzieląc się zgodnie stanowiskami w radzie. Koalicja, choćby nawet nieformalna, składająca się z członków PO i PiS oraz ich sympatyków (nie wszyscy radni są członkami partii, choć startowali z ich list) to ewenementem w skali kraju.

 


portal egryfino
 
Data pliku video: 2018-11-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola