Belka
Poniedziałek, 23 Listopada 2020   imieniny: Adela, Felicyta, Klemens
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Logo nie herb. Czy znak wsi wyłoniony w konkursie podlega rygorom przepisów?

Data publikacji: 2017-08-30, Data modyfikacji: 2017-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Logo nie herb. Czy znak wsi wyłoniony w konkursie podlega rygorom przepisów?

Logo jest identyfikującym znakiem złożonym z rysunku i napisu. Nie jest tworzone w oparciu o zasady sztuki heraldycznej, ani weksylologii – odpowiada MSWiA na pytanie czytelnika

„Przepisy określają ustanowienie herbu i flagi. Czy logo wsi wyłonione z inicjatywy mieszkańców w drodze konkursu podlega rygorom przepisów i obowiązkiem zgłoszenia? Czy raczej ten typ oznaczenia można załatwić na poziomie zebrania wiejskiego?” – napisał do nas Czytelnik z prośbą o pomoc. 

Poprosiliśmy o odpowiedź Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według resortu „logo jest identyfikującym znakiem złożonym zazwyczaj z prostego rysunku i krótkiego napisu”. Nie jest ono tworzone w oparciu o zasady sztuki heraldycznej, ani weksylologii, dlatego nie podlega ocenie przez Komisję Heraldyczną.

Zgodnie z ustawą o odznakach i mundurach jednostki samorządu terytorialnego mogą w drodze uchwały ustanawiać własne herby, flagi, emblematy oraz insygnia i inne symbole. Wzory tych symboli ustanawiane są zgodnie z zasadami heraldyki, weksylologii i miejscową tradycją historyczną. 

Komisja Heraldyczna kieruje się także ustaleniami Krakowskiego Kolokwium Heraldycznego, poświęconemu heraldyce samorządowej. Wzory symboli podlegają opinii ministra właściwego ds. administracji publicznej.

Serwis Samorządowy PAP, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola