Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Czy nauczyciele, którzy podejmą strajk dostaną...

Data dodania: 2019-03-29
ZNP zapowiada strajk nauczycieli na 8 kwietnia 2019 r. W poniedziałek - 1 kwietnia - ma dojść do rozmów rządu ze związkowcami. O zapowiadanym strajku rozmawiamy z Wojciechem Szcz&#... więcej »
 
 

Jakie domy budują Polacy, a jakie kupują? Tak...

Data dodania: 2019-03-26
Jeśli chodzi o domy, Polacy wolą tradycję od eksperymentów, a ważniejsza od ceny jest dla nich lokalizacja. Oto podsumowanie roku 2018 na rynku domów na sprzedaż oraz dom&oa... więcej »
 
 

Dorian T. spędzi w więzieniu nieco dłużej, Sąd...

Data dodania: 2019-03-26
Sąd Apelacyjny po rozpatrzeniu odwołania Prokuratury zwiększył karę dla byłego DJ’a. więcej »
 
 

Pościg od Tychowa do Szczecina. Padły strzały

Data dodania: 2019-03-25
Policjanci stargardzkiej drogówki po pościgu zatrzymali 38-letniego szczecinianina, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Policjant w czasie pościgu oddał... więcej »
 
 

Sadzenie lasu w trzech puszczach sąsiadujących ze...

Data dodania: 2019-03-21
Las lub biocenoza leśna według definicji prof. Jana J. Karpińskiego, polskiego przyrodnika i entomologa, to dynamiczny twór przyrody, w którym są zespolone w niepodzielną ca... więcej »
 
 

Ulga termomodernizacyjna - czy można z niej...

Data dodania: 2019-03-20
Ulga termomodernizacyjna to spora oszczędność dla osób ocieplających swoje domy. Co jednak w sytuacji, gdy chce z niej skorzystać osoba budująca dom od podstaw? Na pytanie odp... więcej »
 
 

Jak nieświadomie krzywdzimy zwierzęta? Zobacz jak...

Data dodania: 2019-03-20
Kość dla psa, mleko dla kota i trochę chleba dla kaczek? Na zdrowy, chłopski rozum wszystko jest na swoim miejscu. Niestety, jest dokładnie na odwrót. Wiele rzeczy, które ro... więcej »
 
 

Mateusz Morawiecki, premier RP gościł na...

Data dodania: 2019-03-17
Mateusz Morawiecki, premier RP w niedzielę (17 marca) gościł na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu. W spotkaniu wzięło udział około 800 gości z całe... więcej »
 
 

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, 2019/03/11

Data dodania: 2019-03-13
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje mieszkańców Górnego Tarasu , że w wyniku prac remontowych przy ul. Miłosza doszło do awarii sieci wodociągowej, AKTUALIZACJA Informuję mi... więcej »
 
 

Strażackie Oscary po raz trzeci! Jeszcze możesz...

Data dodania: 2019-03-13
Ochotnicze straże pożarne działają na rzecz swoich lokalnych społeczności, przynosząc im wiele pożytku. Aby docenić tę prospołeczną działalnoś... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 247
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gryfiński – powiat w województwie zachodniopomorskim ze stolicą w Gryfinie W skład powiatu wchodzą gminy: Gryfino, Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko – Zdrój, Banie, Stare Czarnowo oraz Widuchowo zajmując powierzchnię 1870 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: Cedyński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, Krzywy las, Puszcza Bukowska, zabytkowy park krajobrazowo – naturalistyczny „Dolina Miłości”, Ogród Dendrologiczny w Glinnej, Góra Czcibora; jeziora – Morzycko i Wełtyńskie; zabytki – Baszta Prochowa w Baniach, Baszta Prochowa w Mieszkowicach z XIX w., obwarowania miejskie w Chojnie, Brama Bańska wraz z obwarowaniami miejskimi w Gryfinie, Barokowy Pałac w Zielinie, miejskie mury obronne w Moryniu z I połowy XIV w., Zespół obiektów dawnego opactwa cysterskiego w Kołbaczu, obwarowania miejskie w  Trzcińsku Zdroju czy Wieża widokowa w Cedyni.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie oraz działalności usługowej. Na terenie powiatu działa Elektrownia Dolna Odra.

  Przez powiat przebiegają trzy drogi krajowe nr: 3, 26,31.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola